Halimba, Balatonalmádi és Bakonykoppány települések a Bakony és a Balaton egyedi mikroklímájú helyiségei, ahol három őstermelő, valamint kiváló gasztronómiai szakemberek összefogásával született meg az Angyal Konyha.
Különleges igények kielégítésére különleges helyi termékek készítésével foglalkozunk. Halimbán a fürj és nyúltenyészet, Bakonykoppányban zöldségkert és feketedió liget, míg Balatonalmádiban a napsütötte gyümölcsös biztosítja termékeink kiváló minőségű alapanyagát.
Ennek megfelelően három termékcsaládot fejlesztettünk ki, melyek közül kiemelkedőek a zamatos almádi gyümölcskészítmények, a koppányi édesburgonyából, sütőtökből, és feketedióból készülő csemegék, valamint a halimbai gyógynövények felhasználásával pácolt füstölt fürjtojás, és a különböző ízesítésű fürjtojásból készülő majonézek.
Nyersanyagaink 90 %-ban saját gazdaságunkból kerülnek ki. Jellemzően olyan alapanyagokkal dolgozunk, melyek vegyszermentesek, és egészségünkre fokozottan pozitív hatást fejtenek ki.
Bakonyi birtokunk egyik gyöngyszeme az édesburgonya. A hajnalka nevű virág közeli rokona, melyet batátaként is ismerhetünk. Gyökérgumója és fiatal levelei is fogyaszthatóak. Magas a C, B valamint E vitamin tartalma, gazdag olyan ásványi anyagokban mint kálium, a réz és a mangán, alacsony a zsír- és koleszterintartalma és neve ellenére cukorbetegek is fogyaszthatják. Tovább…
A feketedió kérgét és gyümölcsét bőrgombásodás ellen használták. Rákmegelőző hatást is tulajdonítottak neki, ez a megfigyelés abból adódhatott, hogy a gombaölő hatásánál fogva távol tartja azokat a gombákat, amelyeknek egyes összetevői rákkeltőnek bizonyulnak. Mindenesetre a feketedióból készült gyógyszert 1990-ben Németországban rákellenes szerként jegyezték be. Tovább…
Bakonykoppányi kertünk legújabb büszkesége az a különleges sütőtök. Sokan nem is gondolják, de a sütőtök is az “indiánok” földjéről származik. Ez az óriási vitaminbomba az őszi hónapok kedvenc csemegéje. A 16. században említik meg Európában először a sütőtököt, melynek magját a népi gyógyászatban húgyhólyag- és veseproblémákra, húgyúti- és májbetegségek kezelésére, a terméshúst pedig sebgyógyításra használták. Tovább…
A csicsóka, amely a biotermékek között előkelő helyen áll, hiszen gyakorlatilag nincs kártevője, így permetezni sem kell, a napraforgó közeli rokona. Az indiánok Amerikában már évszázadok óta termelték, de csak a 17. század végén került Európába. Franciaországban hatalmas földeken termelik, és a gasztronómiában, valamint a gyógyászatban is kitüntetett helyen áll. Tovább…